Categories
Zdrowie

Dieta kompletna

Bowiem gotowanie usuwa dużo składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, automatycznie rozpoczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, kiedy przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.


https://axp.waw.pl/2021/11/10/to-co-konsumujesz-ma-kolosalne-znaczenie/


Konsumowanie surowej żywności przyspiesza metabolizm. Trawienie surowych pokarmów zabiera trochę więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a również wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko przyswajana bezpośrednio, ale jest też generowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze spożywanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę wystawioną na promienie słoneczne. Także niektóre produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można też witaminę D suplementować.

Mnóstwo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, ażeby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Ewidentnie oczywistą zaletą płynącą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O ileż wygodniej jest przyjąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *